Přejít na článek: Sadová ul.- parkování, Třešňová - jednosměrka

Odesílatel: David Pouzar
24.3.2015

Dobrý den
Chtěl jsem se zeptat na parkování u Sadové ulice z důvodu částečné uzavírky.
Auta tam parkují a když se jde s kočárkem tak je to tam kolikrát nepřehledné a nebezpečné auta tam jezdí dost neohleduplně. Nepočítaje, že někteří parkují přímo na chodníku u č. p. 1634. Šlo by aby tam auta neparkovala, když to není parkoviště, které je vzdálené cca 30m
Druhý dotaz, nešlo by v Třešňové ulici namontovat "retardery"? Je tu dětské hřiště a některá vozidla tu jezdí dost neohleduplně.
Popřípadě nešlo by tu zde udělat jednosměrnou ulici s vjezdem od Školní ulice?
Děkuji moc za odpověďi
Přeji hezký den Pouzar

Dobrý den pane Pouzare,

k dotazu na ze dne 24.3.2015 Vám k jednotlivým bodům sdělujeme:

1) Sadová ulice - v současné době probíhá rekonstrukce komunikace včetně veřejného osvětlení, podzemních sítí a chodníků. Ulice bude obousměrná s chodníkem po celé délce.

2) Hornická ulice - stav je v současné době pro chodce velmi špatný z důvodu parkujících aut před čp1634-1637. Na výstavbu nového chodníku a vybudování podélného stání v této části ulice je již vydáno územní rozhodnutí. Následně bude probíhat příprava stavebního povolení a realizace akce. Termín realizace je závislý na finančních možnostech města.

3) Třešňová ulice - z našich zkušeností vyplývá, že bezohlednost řidičů bohužel retardéry nevyřeší, naopak se tím ztěžuje zimní a letní údržba komunikace. Z těchto důvodů o další montáží retardéru v tomto prostoru neuvažujeme. Zjednosměrnění ulice Třešňová ve směru ze Školní ulice je jedna z alternativ, se kterou se město v současné době zabývá ve vztahu k dopravnímu řešení sídliště západ.

Miloslav Voják
Investiční odbor - správa místních komunikací a veřejného osvětlení

Přejít na hlavní navigaciPřejít na začátek článeku: Sadová ul.- parkování, Třešňová - jednosměrka