Přejít na článek: Zásady postupu při majetkoprávních úkonech k nemovitostem v majetku města Tachova

Město Tachov je vlastníkem nemovitých věcí (pozemků, objektů a jiných nemovitostí) vedených u Katastrálního úřadu pro Plzeňský kraj, Katastrální pracoviště v Tachově na listu vlastnictví č.1.

Majetkoprávní úkony (nabytí, převod a další úkony spojené s užíváním nemovitostí) k nemovitostem města Tachova se řídí Občanským zákoníkem č. 89/2012 Sb., v platném znění a zákonem č.128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení) v platném znění a těmito zásadami.

Rada města rozhoduje zejména o výpůjčce, výprose, o pachtu, o zemědělském pachtu, pronájmu nemovitostí a o zřízení věcných práv k nemovitostem, o zřízení věcného břemene (služebnosti), je-li zřízeno k pozemku ve prospěch jiného vlastníka a o právu stavby.

Zastupitelstvo města rozhoduje zejména o nabytí a převodech vlastnického práva u nemovitostí. Možnosti neuvedené v těchto zásadách se řídí příslušnými právními předpisy, zejména občanským zákoníkem.

Přejít na hlavní navigaciPřejít na začátek článeku: Zásady postupu při majetkoprávních úkonech k nemovitostem v majetku města Tachova