Přejít na článek: Výrovský rybník
Zrušit hledání

Výrovský rybník

V borovicových lesích mezi Stříbrem a Borem leží krásné přírodní koupání s tábořištěm

Když přijde léto není pěkného koupání a trávení času v přírodě nikdy dost. Jenže přírodních koupališť s kvalitní vodou po celé léto je málo. Výrovský rybník je skvělé místo pro příjemnou letní relaxaci, kde se čistá voda udrží prakticky celý rok.

Romantika uprostřed lesů

Do chatové osady Výrov nevede žádná zpevněná cesta. Hlavní příjezdovou trasou tak je cyklostezka 2211, která vede z nedalekých Benešovic. Na začátku cesty je sice nutné překonat hučící dalnici, jakmile ji ale necháte za zády a obklopí vás vonící borovicový les je to jako návštěva jiného světa.

Hráz Výrovského rybníka dlouhá 130 metrů se nachází hned na okraji osady Výrov. Rozlehlý, téměř 750 metrů dlouhý, rybník se plní vodou z Výrovského potoku, který jím protéká a dále pokračuje do Úhlavky. Břeh rybníka je z jižní strany travnatý a písčitý, zatímco ze severní strany koukáte na skály, borovice a posloucháte zvuky lesa.

Skvělé koupání a příjemné táboření

Jižní, pozvolný a travnatý břeh je přímo ideální k relaxaci, opalovaní a nenáročenému koupání v mělké vodě. Na písčitém dnu se budete dobře pohybovat i s dětmi při hraní vodních her. Díky hloubce až 10 metrů se po celou sezónu drží v nádrži vysoká kvalita vody, která je vhodná ke koupání.

Přímo na břehu je také veřejné tábořiště, kde můžete strávit noc nebo celý víkend. Za vstup a postavení stanu se zde nic neplatí, stejně jako za použití toalet, které zde jsou postavené. Je to tedy ideální místo, kam vyrazit s rodinou na nenáročené kempování u vody.

Příroda a plody lesa

Výrovský rybník je plný ryb. Mimo kaprů zde žijí také jeseteři, štiky a sumci. Nejsou to však jediní živočichové spojení s vodní plochou. Na nebi často zahlédnete dravého ptáka a když budete mít štěstí, potkáte na vodní hladině užovku. Bojíte se hadů? Tady obavy nejsou na místě. Žádný jedovatý had u nás totiž neumí plavat. Užovka je navíc hodně plachá a ráda se vám vyhne obloukem.

Až vás přestane bavit ležení u vody, vyrazte do okolních lesů. Roste tu nepřeberné množství borůvek a za příhodných podmínek tu určitě nasbíráte houby na večeři pro celou rodinu.

Dáváte před komerčními koupališti a bazený přednost přírodě a klidu venkova? Vyrazte letos v létě k vodě na Výrovský rybník. Strávit tu můžete příjemný den nebo celý víkend pod stanem.

Autor: Matouš Horáček

Výrovský rybník
Výrov, 34961 Kladruby
Výrovský rybník
Další informace o tomto místě a jeho okolí najdete na webu TACHOVSKO.com
Přejít na hlavní navigaciPřejít na začátek článeku: Výrovský rybník
MUNIPOLIS
Novinky z úřadu přímo
do vašeho telefonu