Přejít na článek: Tachov navštívil prezident republiky Petr Pavel

Tachov navštívil prezident republiky Petr Pavel

Radní města Tachova se setkali s prezidentem na uzavřené pracovní schůzce. Obsahem jednání byly zejména problémy související s nadměrným množstvím zahraničních pracovníků, se zdravotnictvím, školstvím a bezpečností.

Prezident republiky Petr Pavel navštívil v úterý 23. ledna 2024 Plzeňský kraj. Během svojí návštěvy se zastavil také v Tachově. Jeho příjezdu v 15.30 se zúčastnilo několik stovek Tachovanů, které prezident krátce osobně pozdravil. Jeho hlavním programem bylo ale uzavřené jednání s radními města. Během pracovní schůzky navštívila jeho choť Eva Pavlová soukromě národní kulturní památku Jízdárna ve Světcích.

Význam návštěvy pro město

Město Tachov má mnoho možností, jak se postarat o zlepšení života svých obyvatel. Mnohé velké problémy ale samo nevyřeší, protože chybí legislativa nebo kapacita státních orgánů. Přesně do kategorie těchto problémů patří nekontrolovatelný příliv zahraničních pracovníků, což bylo nosné téma uzavřené schůzky radních s panem prezidentem.

To že si prezident vybral Tachov k diskuzi na tato témata svědčí o tom, jak komplikovaná naše situace je. Zároveň to ale také vysílá signál, že nejsme jediní, kdo tento problém začal řešit. Je to pro nás jasná odezva, že vzniká prostor problémy našich občanů řešit také ve vyšších politických patrech. Právě to je nutný předpoklad k tomu, abychom se například dočkali legislativních změn, kterých bychom jako město sami těžko dosáhli.

Pracovní schůzka byla intenzivní

Pan prezident byl již předem o tématech dobře informován, což pomohlo hlubšímu rozboru problémů města.

Na jedné straně nedostatek lékařů, přeplněné školy, nedostatek míst k bydlení a nedostatky v legislativě, kterou zneužívají pracovní agentury, spolu s odlivem mladých lidí s odbornými dovednostmi. Na druhé straně cizinci, kteří často pracují a žijí v nevyhovujících životních podmínkách a nemají představu o svých právech a povinnostech. To vše na sebe váže další problémy, které celkově vytvářejí špatné životní podmínky pro obyvatele Tachova.

Integrace je náročný a zdlouhavý proces, ale je to také jediná správná cesta, jak dlouhodobě vyřešit problémy města a pomoci jeho obyvatelům. A v tomto směru má město velkou podporu nejen prezidenta, ale také ministerstev, se kterými již více jak rok spolupracuje.

Návštěva Petra Pavla je dalším krokem na cestě k získání široké podpory toho, co v Tachově děláme. A to včetně podpory finanční a legislativní.

Přejít na hlavní navigaciPřejít na začátek článeku: Tachov navštívil prezident republiky Petr Pavel