Přejít na článek: Rozhledna Březinka, Bernartice
Zrušit hledání

Rozhledna Březinka, Bernartice

Nedaleko Sedmihoří stojí rozhledna ze které za dobrého počasí uvidíte i Šumavu

Rozhledna Březinka stojí necelý kilometr od obce Bernartice. Jedná se o rozhlednu, která je součástí příhradového telekomunikačního stožáru. Pokud se vám dělá špatně z výšek, bude pro vás její zdolání velice adrenalinový zážitek.

Od tvrze k rozhledně

Jako výchozí bod pro výlet na rozhlednu Březinka si můžeme zvolit náves Bernartic. Ves ve svahu na hranici přírodního parku Valcha ožívá řadou kulturních událostí a tak můžete návštěvu spojit právě s některou z nich. Případně si sem udělejte výlet z nedalekého rekreačního areálu Sycherák.

Na návsi vás mimo kostela sv. Petra a Pavla zaujme mohutná Bernartická tvrz, která upomíná na bohatou historii obce. Ta je jednou z nejstarších v kraji.

Bernarticemi vás provede modrá turistická trasa, která vede až k rozhledně. Silnička kroutící se mezi domky vede k pastvinám, kde přejde do kamenité cesty prudce stoupající do kopce V Březince, na kterém rozhledna stojí. Terén je celkem dobře schůdný, ale na kole můžete mít problémy.

Kovová věž s rozhlednou

Rozhledna byla otevřena v roce 2003 a vám se zde naskytne výhled do okolní krajiny z platformy ve výšce 33,5 metru. Výška vyhlídkové plošiny spolehlivě převyšuje veškeré okolní stromy, jen těch 178 schodů dá každému trochu zabrat. 

Mezi vrchy

Díky vhodné poloze a výšce rozhledny si z ní užijete opravdu skvělý výhled po okolních i vzdálených vrcholech a horách. Mezi kopci určitě rozeznáte nedalekou Přimdu s ruinami stejnojmenného hradu, přírodní park Valchu s Pískovským vrchem, blízký vrch Sedlo nebo prakticky celé Sedmihoří.

Velice zajímavé jsou vzdálenější vrcholy. Dobře rozeznatelný je masiv Českého lesa se svým nejvyšším vrcholem - Čerchovem, na který navazuje Haltrava. Podle typického tvaru dobře rozeznáte také Velký Zvon s vrcholovou vojenskou věží.

A za dobrého počasí uvidíte i Šumavu na jihu nebo Dyleň na severu. Zkrátka je tu opravdu na co se koukat.

Vyšlápněte si na svých toulkách Valchou nebo Sedmihořím na rozhlednu Březinka, odměnou vám bude nádherý výhled do daleké krajiny. V nedalekých Bernarticích se navíc po náročném výstupu můžete občerstvit v příjemné hospůdce.

Autor: Matouš Horáček

Rozhledna Březinka, Bernartice
606 806 482
Rozhledna Březinka, Bernartice
Další informace o tomto místě a jeho okolí najdete na webu TACHOVSKO.com
Přejít na hlavní navigaciPřejít na začátek článeku: Rozhledna Březinka, Bernartice
MUNIPOLIS
Novinky z úřadu přímo
do vašeho telefonu