Přejít na článek: První zasedání zastupitelstva v nově zrekonstruovaném kinosále

První zasedání zastupitelstva v nově zrekonstruovaném kinosále

6. února 2023 proběhlo první zasedání tachovského zastupitelstva v nově zrekonstruovaném kinosále kulturního areálu Mže. Zasedání proběhlo za hojné účasti veřejnosti.

Zasedání bylo delší než obvykle, ale bylo plné podnětů od našich sousedů, kterým není lhostejné co se v Tachově děje a to je dobře. Čím více se nás do chodu města zapojí, tím lépe se nám tu bude žít a tím více bude chod města odrážet potřeby jeho obyvatel.

Startujeme s technickými problémy

Během zasedání jsme se nevyhnuli problémům s technikou a bohužel jste byli ochuzeni o obrazový doprovod k jednotlivým bodům zasedání. Za to se omlouváme, na příště se budeme snažit tyto nedostatky odstranit. Připravujeme také živé přenosy zastupitelstev a máme v plánu zpřístupnit audiovizuální záznamy tak, abyste nebyli již odkázaní pouze na textový zápis, ale mohli jste si poslechnout přesné znění celého zasedání.

Více informací z města v mobilním rozhlase

Aby těch novinek nebylo málo, můžete se nově zapojit do testování aplikace Munipolis - mobilního rozhlasu. Do aplikace je nutné se zaregistrovat, abychom vám mohli v budoucnu přinášet informace na míru, které se budou vztahovat přímo k místu vašeho bydliště. Dozvíte se tak například o rekonstrukci ve vaší ulici nebo o umístění kontejneru na svoz odpadu.

V současné době probíhá příprava mobilního rozhlasu pro testovací provoz. Již nyní v něm naleznete některé užitečné informace. Během jara bychom Vám rádi umožnili zasílat prostřednictvím mobilního rohlasu také podněty. Budete tak moci pomocí interaktivní mapy nahlásit např. vrak vozu, díru v silnici, nepořádek kolem kontejnerových stání a další věci, které vás trápí.

Komunikace města s občany je základ

Na prvním zasedání zastupitelstva v roce 2023 se nám sešly hned dvě petice občanů a několik dalších podnětů. A to je dobře. Na druhou stranu je zřejmé, že řada problémů, které mezi sebou máme, jsou založené jenom na nedostatečné komunikaci. I proto bude vedení města důsledně trvat na tom, aby investoři své záměry veřejně prezentovali našim občanům už ve fázi studií.

Vedení města bude také iniciovat vznik pevných pravidel pro následnou realizaci výstavby tak, aby se nemohla nekontrolovaně odchýlit od původní studie. Věříme, že bude mít takový postup širokou podporu celým zastupitelstvem a pomůže všem stranám.

Přijďte říct svůj názor

Příští veřejné zasedání zastupitelstva proběhne 20. března od 18.00 v kinosále areálu Mže. Ke vstupu využijte vchod z parkoviště u centra Kaskády. Budeme moc rádi, pokud zasedání opět navštívíte v hojném počtu a dáte nám vědět, co vás trápí nebo naopak, co vám dělá radost.

Zápisy ze zasedání zastupitelstva najdete v archivu.

Přejít na hlavní navigaciPřejít na začátek článeku: První zasedání zastupitelstva v nově zrekonstruovaném kinosále