Přejít na článek: Pietní akty ke konci 2. světové války 2024

Pietní akty ke konci 2. světové války 2024

Přijďte si připomenout oběti druhé světové války, pro které byla válka součástí nejen jejich života, ale také života jejich rodin a přátel.

Pátek 19. dubna, Tachov

18.30: Pietní akt v Urnovém háji

Zahájení položením květinových darů u masového hrobu obětí vlakového transportu z Buchenwaldu.

V doprovodném programu vystoupí Tachovský dětský sbor ZUŠ Tachov, čestná stráž Junák-český skaut Tachov.

19.00: Lampionový průvod

Sraz účastníků nově před budou MěÚ, ul. Hornická 1695. Trasa průvodu povede směrem z Hornické ul., 1. Máje, Pod Deltou, T.G.Masaryka, dále přes přechod ul. T.G.Masaryka a přes park k bývalému okresnímu úřadu (ul. T.G.Masaryka).
V 19.30 odchod od bývalého okresního úřadu k památníku na Mohyle za účasti Dechového orchestru mladých, čestná stráž Junák-český skaut Tachov.

20.00: Pietní akt na Mohyle

Položení květinových darů u památníku Mohyla, nad společným hrobem 232 obětí tzv. pochodů smrti, které procházely územím Tachovska za druhé světové války.

Dechový orchestr mladých, Čestná stráž Junák - český skaut Tachov.

Neděle 21. dubna, Pístov

Položení květinových darů u hrobu obětí pochodu smrti, který vyšel z koncentračních táborů Zwickau a Legenfeld.

10.00 pietní manifestace ve spolupráci s ČSBS Tachov, Městem Planá a Městysem Chodová Planá.

Odjezd autobusu na Pístov: Zvláštní autobus z Tachova – autobusové nádraží v 08.55 hodin

Čtvrtek 2. května, Tachov: Oslavy 79. výročí osvobození města Tachova americkou armádou

13.30 se uskuteční PIETNÍ AKT u památníku osvobození města americkou armádou. V programu vystoupí Tachovský dětský sbor ZUŠ Tachov, čestná stráž Junák-český skaut Tachov.

Přejít na hlavní navigaciPřejít na začátek článeku: Pietní akty ke konci 2. světové války 2024