Přejít na článek: Pietní akty ke konci 2. světové války 2023

Pietní akty ke konci 2. světové války 2023

Přijďte vzpomenout na oběti a obránce, kteří padli během druhé světové války.

Pátek 14. dubna, Tachov

18.30: Pietní akt v Urnovém háji

Zahájení položením květinových darů u masového hrobu obětí vlakového transportu z Buchenwaldu.

V doprovodném programu vystoupí Tachovský dětský sbor ZUŠ Tachov, čestná stráž Junák-český skaut Tachov.

19.30: Lampionový průvod k památníku Mohyla

Průvod za účasti Dechového orchestru mladých, čestná stráž Junák-český skaut Tachov.

Sraz účastníků je před budovou bývalého okresního úřadu, ul. T. G. Masaryka.

20.00: Pietní akt na Mohyle

Položení květinových darů u památníku Mohyla, nad společným hrobem 232 obětí tzv. pochodů smrti, které procházely územím Tachovska za druhé světové války.

Čestná stráž Junák - český skaut, středisko Tajfun, Tachov, hudební doprovod DDM

Neděle 23. dubna, Pístov

Položení květinových darů u hrobu obětí pochodu smrti, který vyšel z koncentračních táborů Zwickau a Legenfeld.

10.00 pietní manifestace ve spolupráci s ČSBS Tachov, Městem Planá a Městysem Chodová Planá.

Odjezd autobusu na Pístov: Zvláštní autobus z Tachova – autobusové nádraží v 08.55 hodin

Úterý 2. května, Tachov: Oslavy 78. výročí osvobození města Tachova americkou armádou

13.30 se uskuteční PIETNÍ AKT u památníku osvobození města americkou armádou. V programu vystoupí Tachovský dětský sbor ZUŠ Tachov, čestná stráž Junák-český skaut Tachov.

Přejít na hlavní navigaciPřejít na začátek článeku: Pietní akty ke konci 2. světové války 2023