Přejít na článek: Město Tachov odstraňuje autovraky
Zrušit hledání

Město Tachov odstraňuje autovraky

I díky aktivitě našich občanů spojené s nasazením mobilního rozhlasu - aplikace Munipolis - se daří postupně z města odstraňovat autovraky.

V celém městě řešíme stále nedostatek parkovacích míst, proto je důležité, aby ta, která jsou, byla k užitku. Velkým problémem jsou v tomto směru autovraky, které jejich majitelé nechávají bez užitku blokovat parkovací stání. Jsou pak trnem v oku všem ostatním obyvatelům, kteří nemají možnost zaparkovat. Odstranění autovraku není zrovna jednoduché a vozidlo, ačkoliv je již třeba viditelně nepojízdné, nemůžeme obratem odtáhnout. Níže si můžete sami udělat představu, co uvolnění parkovacího místa předchází.

Postup likvidace autovraku

  1. Nahlášení autovraku, ideální je k nahlášení využít Podněty v aplikaci Munipolis.
  2. Městská policie vylepí na autovrak výzvu k odstranění.
  3. Majitel má na odstranění autovraku 14 dní.
  4. Pokud majitel vrak neodstraní, tak se vůz nafotí a zjistí se majitel.
  5. Město kontaktuje přímo majitele (provozovatele vozidla), který má od doručení dopisu s modrým pruhem dva měsíce na odstranění vraku. Pokud se nepodaří dopis doručit, je zveřejněn na elektronické úřední desce po dobu 15 dní.
  6. Pokud ani na základě výzvy majitel vozidlo neodstraní, odtáhne jej město na záchytné parkaviště. O této skutečnosti je majitel opět informován.
  7. Na záchytném parkovišti musí být vozidlo po dobu tří měsíců.
  8. Po uplynutí tří měsíců se podává žádost na prodej vraku ve veřejné dražbě.
  9. Když se vůz neprodá ve veřejné dražbě, proběhne ekologická likvidace a následně vymáhání nákladů po vlastníkovi či provozovateli vozidla a to včetně poplatku za umístění vraku na záchytném parkovišti.

Záchytné parkoviště se plní

Během minulého týdne jsme měli 7 vozidel připravených k dražbě, 5 nově přemístěných vozidel na záchytné parkoviště a dalších 5 nových vraků, které byly označeny výzvou. Jako celek se také řeší větší množství autovraků umístěných na městském pozemku u stadionu.

Záchytné parkoviště se nám tedy postupně plní novými a novými vraky, které město odtáhlo. Je proto nutné, průběžně se starých vraků zbavovat v dražbách nebo odvozem na ekologickou likvidaci. Nicméně za ten výsledek to stojí. Proto neváhejte, a pokud také o nějakém vraku víte, dejte nám o tom vědět prostřednictvím aplikace Munipoiis.

Přidejte se a pojďte s námi udělat Tachov lepším místem

Není vám lhostejné jak to v našem městě vypadá? Tak se zaregistrujte do aplikace Munipolis a začněte sledovat dění ve městě a podávat podněty přímo vedení města a úředníkům, kteří se postarají o nápravu situace. Čím více se nás do hlášení podnětů zapojí, tím rychleji budeme mít naše město hezké.

Stáhněte si aplikaci do mobilu

Po registraci si stáhnete do mobilního telefonu aplikaci Munipolis (iOSAndroid) a vyberete si město Tachov jako svůj Odběr. Aplikace už se následně o všechno postará.

Aktuality

Přejít na hlavní navigaciPřejít na začátek článeku: Město Tachov odstraňuje autovraky
MUNIPOLIS
Novinky z úřadu přímo
do vašeho telefonu