Přejít na článek: Kontejnerová stání jsou monitorována, nepořádek se trestá

Kontejnerová stání jsou monitorována, nepořádek se trestá

Stále častěji se v našem městě setkáváme s nepořádkem kolem kontejnerových stání i na dalších místech. Za tento přestupek přitom hrozí pokuta až 10 000 Kč.

Odpad patří do sběrného dvora

V okolí kontejnerů se často nachází odpad, který patří do sběrného dvora. Služby sběrného dvora jsou pro všechny občany zdarma a mohou jich využívat v pondělí – pátek: 10.00 - 17.00 a v sobotu: 9.00 - 16.00. Sběrný dvůr odpadů se nachází v ulici Vilémovská čp. 2257, Tachov.

Zanechávání tohoto odpadu mimo kontejnery proto nikomu soudnému hlava nebere. Navíc se jedná o přestupek za který hrozí postih až 10 000 Kč.

Kontejnery jsou pod kamerami

Řada kontejnerových stání v Tachově je pod nepřetržitým dohledem kamer. Tyto kamery mají kvalitní obraz a není proto problém provinilce podle záznamu poznat. Často se tak městské policii povede delikventa chytit chvíli po jeho činu. A je to zbytečné. Mimo peněžité pokuty hrozí viníkům také zápis do rejstříku přestupků.

Pokud uvidíte kohokoliv dělat někde nepořádek nebo dokonce zakládat černé skládky, neváhejte volat Městskou policii na lince 156.

Přejít na hlavní navigaciPřejít na začátek článeku: Kontejnerová stání jsou monitorována, nepořádek se trestá