Přejít na článek: Dětské hřiště v Plánské ul.

Dětské hřiště v Plánské ul.

Dotaz:

Odesílatel: Václav Nečil
Zpráva

Dobrý den. Je to už zhruba dva roky co jsem měl na Vás dotaz ohledně dětského hřiště v v tachovskych kasárnách. Bylo mi odpovězeno,že je v plánu. Mohu se po dvou letech zeptat co to znamená v plánu? Děti si tu hraji mezi auty a na asfaltovem povrchu. Proč jsou kasárna co se týká zvelebování tolik opomíjena? Dětský koutek mají i bytovky za penzionem a to jsou taky jen tři a byli postaveny později než rekonstruované domy po vojácích. Mohu podniknout nějaké kroky já sám, které by mohli pomoci ke stavbě dětského koutku? Děkuji za odpověď. Václav Nečil,

Odpověď:

Vážený pane Nečile,

v odpovědi na Váš dotaz ohledně dětského hřiště v areálu bývalých kasáren Vám sdělujeme následující informace. Město Tachov v roce 2012 mělo zpracováno projekt na výstavbu hřiště v Plánské ulici a byla podána žádost o dotaci z nadace ČEZ projekt Oranžová hřiště. Město bohužel nebylo jako žadatel úspěšné. Co se týká Vámi zmiňovaného dětského koutku u bytových domů v ulici Ve Vilkách – tam si původně občané se souhlasem města vybudovali koutek na vlastní náklady a poté, když již nebylo v jejich silách se o hřiště starat, bylo po dohodě s městem hřiště předáno pod správu města.

Po projednání Vaší žádosti s vedením města bude vybudování dětského hřiště zařazeno do rozpočtu města na příští rok. Děkujeme Vám za podnět a za nabídku případné pomoci, která by v budoucnu mohla spočívat například v občasném dohledu nad hřištěm, aby nebylo ničeno vandaly .

Pavel Bluma

vedoucí investičního odboru

Přejít na hlavní navigaciPřejít na začátek článeku: Dětské hřiště v Plánské ul.